Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD272GTT
PE-1008CD272GTT
5S-PE-1008CD272GTT
PE-1008CD272GTT
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.2 OHM
Type:Ceramic
Inductance:2.7|ìH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):290mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:22 @ 50MHz
Operating Temperature:90MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"