Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD122KTT
PE-1008CD122KTT
5S-PE-1008CD122KTT
PE-1008CD122KTT
FIXED IND 1.2UH 310MA 2 OHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:1.2|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):310mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 50MHz
Operating Temperature:250MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"