PE-1008CD102KTT
5S-PE-1008CD102KTT
PE-1008CD102KTT
FIXED IND 1UH 120MA 1.9 OHM SMD
Product Description
| Series: | 1008CD |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 120mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.9 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 260MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)" |