Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD101JTT
PE-1008CD101JTT
5S-PE-1008CD101JTT
PE-1008CD101JTT
FIXED IND 100NH 650MA 150 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:100nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):650mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 350MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"