Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805FT683KTT
PE-0805FT683KTT
5S-PE-0805FT683KTT
PE-0805FT683KTT
FIXED IND 68UH 49MA 17.5 OHM SMD
Product Description
Series:0805FT
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):49mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:17.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 2.52MHz
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"