Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM820JTT
PE-0805CM820JTT
5S-PE-0805CM820JTT
PE-0805CM820JTT
FIXED IND 82NH 400MA 360 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:82nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:360 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 500MHz
Operating Temperature:1.3GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,150MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"