PE-0805CM561JTT
5S-PE-0805CM561JTT
PE-0805CM561JTT
FIXED IND 560NH 240MA 3.1 OHM
Product Description
| Series: | 0805CM |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 560nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 240mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 600MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)" |