Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM471JTT
PE-0805CM471JTT
5S-PE-0805CM471JTT
PE-0805CM471JTT
FIXED IND 470NH 240MA 3.25 OHM
Type:Ceramic
Inductance:470nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):240mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:38 @ 100MHz
Operating Temperature:600MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"