Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM391GTT
PE-0805CM391GTT
5S-PE-0805CM391GTT
PE-0805CM391GTT
FIXED IND 390NH 300MA 1.7 OHM
Type:Ceramic
Inductance:390nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.7 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 100MHz
Operating Temperature:725MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"