Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM220JTT
PE-0805CM220JTT
5S-PE-0805CM220JTT
PE-0805CM220JTT
FIXED IND 22NH 500MA 130 MOHM
Product Description
Series:0805CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:22nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:130 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 500MHz
Operating Temperature:2.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"