Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM151GTT
PE-0805CM151GTT
5S-PE-0805CM151GTT
PE-0805CM151GTT
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM
Product Description
Series:8050CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:150nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:560 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 250MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,805,"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"