Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CM150GTT
PE-0805CM150GTT
5S-PE-0805CM150GTT
PE-0805CM150GTT
FIXED IND 15NH 600MA 150 MOHM
Product Description
Series:0805CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:15nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 500MHz
Operating Temperature:2.7GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"