Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CD2N8KTT
PE-0805CD2N8KTT
5S-PE-0805CD2N8KTT
PE-0805CD2N8KTT
FIXED IND 2.8NH 600MA 60 MOHM
Product Description
Series:8050CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:2.8nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:80 @ 1500MHz
Operating Temperature:6GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,805,"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"