Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CD241JTT
PE-0805CD241JTT
5S-PE-0805CD241JTT
PE-0805CD241JTT
FIXED IND 240NH 350MA 1 OHM SMD
Product Description
Series:8050CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:240nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):350mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:44 @ 250MHz
Operating Temperature:690MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,805,"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"