Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0805CD102KTT
PE-0805CD102KTT
5S-PE-0805CD102KTT
PE-0805CD102KTT
FIXED IND 1UH 150MA 3.6 OHM SMD
Product Description
Series:0805CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 50MHz
Operating Temperature:200MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.090"" L x 0.066"" W (2.29mm x 1.68mm)","0.062"" (1.58mm)"