Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD720JTT
PE-0603CD720JTT
5S-PE-0603CD720JTT
PE-0603CD720JTT
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:72nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:490 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:34 @ 150MHz
Operating Temperature:1.7GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,150MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"