PE-0603CD6N2JTT
5S-PE-0603CD6N2JTT
PE-0603CD6N2JTT
FIXED IND 6.2NH 700MA 110 MOHM
Product Description
| Series: | 0603CD |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 6.2nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 110 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 25 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 5.8GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)" |