PE-0603CD560JTT
5S-PE-0603CD560JTT
PE-0603CD560JTT
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM
Product Description
| Series: | 0603CD |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 56nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 310 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 200MHz |
| Operating Temperature: | 1.9GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,200MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)" |