Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD391GTT
PE-0603CD391GTT
5S-PE-0603CD391GTT
PE-0603CD391GTT
FIXED IND 390NH 130MA 2.9 OHM
Type:Ceramic
Inductance:390nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):130mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.9 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 100MHz
Operating Temperature:350MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"