Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD251GTT
PE-0603CD251GTT
5S-PE-0603CD251GTT
PE-0603CD251GTT
FIXED IND 250NH 180MA 3.55 OHM
Type:Ceramic
Inductance:250nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):180mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.55 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:25 @ 100MHz
Operating Temperature:822MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,603,"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"