Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD211JTT
PE-0603CD211JTT
5S-PE-0603CD211JTT
PE-0603CD211JTT
FIXED IND 210NH 220MA 2.06 OHM
Type:Ceramic
Inductance:210nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):220mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.06 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:27 @ 100MHz
Operating Temperature:895MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,603,"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"