Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD201GTT
PE-0603CD201GTT
5S-PE-0603CD201GTT
PE-0603CD201GTT
FIXED IND 200NH SMD
Type:Ceramic
Inductance:200nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:-
Frequency - Self Resonant:25 @ 100MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,603,"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"