Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD1N6KTT
PE-0603CD1N6KTT
5S-PE-0603CD1N6KTT
PE-0603CD1N6KTT
FIXED IND 1.6NH 700MA 30 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:1.6nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:30 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:24 @ 250MHz
Operating Temperature:6GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,603,"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"