Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD180KTT
PE-0603CD180KTT
5S-PE-0603CD180KTT
PE-0603CD180KTT
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:18nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 180MHz
Operating Temperature:3.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"