Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD151KTT
PE-0603CD151KTT
5S-PE-0603CD151KTT
PE-0603CD151KTT
FIXED IND 150NH 280MA 920 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:150nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):280mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:920 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:28 @ 150MHz
Operating Temperature:990MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,150MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"