Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD111KTT
PE-0603CD111KTT
5S-PE-0603CD111KTT
PE-0603CD111KTT
FIXED IND 110NH 300MA 610 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:110nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:610 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:33 @ 150MHz
Operating Temperature:1.3GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,150MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"