Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0603CD040GTT
PE-0603CD040GTT
5S-PE-0603CD040GTT
PE-0603CD040GTT
FIXED IND 4.55NH 700MA 106 MOHM
Product Description
Series:0603CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:4.55nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:106 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 250MHz
Operating Temperature:5.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.049"" W (1.80mm x 1.24mm)","0.040"" (1.02mm)"