PE-0402CH8N2JTT
5S-PE-0402CH8N2JTT
PE-0402CH8N2JTT
FIXED IND 8.2NH 360MA 270 MOHM
Product Description
| Series: | 0402CH |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 8.2nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 360mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 270 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 3.6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)" |