Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH8N2JTT
PE-0402CH8N2JTT
5S-PE-0402CH8N2JTT
PE-0402CH8N2JTT
FIXED IND 8.2NH 360MA 270 MOHM
Product Description
Series:0402CH
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:8.2nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):360mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:270 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:3.6GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"