Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH7N5JTT
PE-0402CH7N5JTT
5S-PE-0402CH7N5JTT
PE-0402CH7N5JTT
FIXED IND 7.5NH 370MA 250 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:7.5nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):370mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:250 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 1500MHz
Operating Temperature:3.7GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"