Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH6N8JTT
PE-0402CH6N8JTT
5S-PE-0402CH6N8JTT
PE-0402CH6N8JTT
FIXED IND 6.8NH 390MA 230 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:6.8nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):390mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:230 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:3.9GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"