Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH5N1STT
PE-0402CH5N1STT
5S-PE-0402CH5N1STT
PE-0402CH5N1STT
FIXED IND 5.1NH 430MA 190 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:5.1nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):430mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:64 @ 1500MHz
Operating Temperature:4GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"