Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH3N9STT
PE-0402CH3N9STT
5S-PE-0402CH3N9STT
PE-0402CH3N9STT
FIXED IND 3.9NH 490MA 150 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:3.9nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):490mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:4GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"