Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH2N7STT
PE-0402CH2N7STT
5S-PE-0402CH2N7STT
PE-0402CH2N7STT
FIXED IND 2.7NH 630MA 90 MOHM
Product Description
Series:0402CH
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:2.7nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):630mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:90 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:6GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"