PE-0402CH1N2STT
5S-PE-0402CH1N2STT
PE-0402CH1N2STT
FIXED IND 1.2NH 710MA 70 MOHM
Product Description
| Series: | 0402CH |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 1.2nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 710mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 10GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)" |