Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CH1N2STT
PE-0402CH1N2STT
5S-PE-0402CH1N2STT
PE-0402CH1N2STT
FIXED IND 1.2NH 710MA 70 MOHM
Product Description
Series:0402CH
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:1.2nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):710mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:70 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"