Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CD5N1JTG
PE-0402CD5N1JTG
5S-PE-0402CD5N1JTG
PE-0402CD5N1JTG
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM
Product Description
Series:0402CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:5.1nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:83 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 250MHz
Operating Temperature:5.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.047"" L x 0.026"" W (1.19mm x 0.66mm)","0.024"" (0.60mm)"