Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CD121GTG
PE-0402CD121GTG
5S-PE-0402CD121GTG
PE-0402CD121GTG
FIXED IND 120NH 90MA 2.7 OHM SMD
Product Description
Series:0402CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:120nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):90mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.7 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:14 @ 250MHz
Operating Temperature:1.52GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.047"" L x 0.026"" W (1.19mm x 0.66mm)","0.024"" (0.60mm)"