Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CC820JTT
PE-0402CC820JTT
5S-PE-0402CC820JTT
PE-0402CC820JTT
FIXED IND 82NH 150MA 1.3 OHM SMD
Product Description
Series:0402CC
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:82nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:600MHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"