PE-0402CC2N7STT
5S-PE-0402CC2N7STT
PE-0402CC2N7STT
FIXED IND 2.7NH 300MA 130 MOHM
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 2.7nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 130 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 8 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |