Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0402CC100JTT
PE-0402CC100JTT
5S-PE-0402CC100JTT
PE-0402CC100JTT
FIXED IND 10NH 300MA 310 MOHM
Product Description
Series:0402CC
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:10nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:310 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:3.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"