Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0201CC6N2JTT
PE-0201CC6N2JTT
5S-PE-0201CC6N2JTT
PE-0201CC6N2JTT
FIXED IND 6.2NH 250MA 380 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:6.2nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:380 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:4.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"