Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-0201CC680JTT
PE-0201CC680JTT
5S-PE-0201CC680JTT
PE-0201CC680JTT
FIXED IND 68NH 80MA 2.66 OHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:68nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.66 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:4 @ 100MHz
Operating Temperature:1.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"