PE-0201CC5N6STT
5S-PE-0201CC5N6STT
PE-0201CC5N6STT
FIXED IND 5.6NH 260MA 360 MOHM
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 5.6nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 260mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 5 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 4.6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |