PD73R-103K
5S-PD73R-103K
PD73R-103K
FIXED IND 10UH 1.44A 80 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PD73R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.44A |
| Q @ Freq: | 1.44A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.303"" L x 0.272"" W (7.70mm x 6.91mm)","0.138"" (3.50mm)" |