PD104R-103K
5S-PD104R-103K
PD104R-103K
FIXED IND 10UH 2.38A 50 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PD104R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 2.38A |
| Q @ Freq: | 2.38A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 50 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.386"" L x 0.346"" W (9.80mm x 8.79mm)","0.157"" (4.00mm)" |