Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PB2020.682NL
PB2020.682NL
5S-PB2020.682NL
PB2020.682NL
FIXED IND 6.8UH 13.6A 6.5 MOHM
Product Description
| Series: | PB2020NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 13.6A |
| Q @ Freq: | 25A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 6.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)" |