PB2020.472NLT
5S-PB2020.472NLT
PB2020.472NLT
FIXED IND 4.7UH 16.8A 4.5 MOHM
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):16.8A
Q @ Freq:28A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)"