Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PB2020.333NL
PB2020.333NL
5S-PB2020.333NL
PB2020.333NL
FIXED IND 33UH 6.5A 29 MOHM SMD
Product Description
Series:PB2020NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.5A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:29 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)"