Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PB2020.223NL
PB2020.223NL
5S-PB2020.223NL
PB2020.223NL
FIXED IND 22UH 8.1A 20 MOHM SMD
Type:-
Inductance:22|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):8.1A
Q @ Freq:13A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:20 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)"